Artan vakalar sonrası 21 Haziran planı suya düşebilir

 Artan vakalar sonrası 21 Haziran planı suya düşebilir

This content has been archived. It may no longer be relevant

İngiltere’deki Hint varyantı vakalarının bir hafta içinde ikiye katlanmasından sonra 21 Haziran’da toplumu tamamen yeniden açma planlarının şüpheli göründüğü belirtildi.

Imperial College London’dan Profesör Danny Altmann, Sky News’e, sosyal temas üzerindeki tüm sınırların kaldırılacağı 21 Haziran’daki son aşamanın “bıçak sırtı” durumda olduğunu söyledi.

“PEK ŞAŞIRMADIM”

B.1.617.2 suşuna (Hint varyantı) sahip olan insan sayısının 7.000’e yaklaştığını beliten Altmann;  “Pek şaşırmadım. Sanırım hepimiz bunun geleceğini görmüştük. Açıkçası, endişe verici değil mi? Çünkü esasen yaptığımız şey, saatimizi biraz geriye almak. Yeni vakalar açısından yaklaşık bir ay önce gördüğümüz rakamlara geri dönmek. Bu yüzden rahatsız edici olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

“BANA GÖRE ŞÜPHELİ”

İngiltere’nin karantinayı hafifletme yol haritasının son aşamasının önümüzdeki ay devam edip etmeyeceği sorulduğunda, Prof Altmann; “Umarım bu konuda oldukça dikkatli bir düşünce ve matematiksel modelleme yapılır. Şu anda benim inancıma göre, bu biraz şüpheli görünüyor. Son 13 veya 14 ayda gördüğümüz her şeyden, bu virüsün ne kadar acımasız ve acımasız olduğunu kesinlikle anlıyoruz.” dedi

İLGİLİ HABERLER