Caria Holidays

Aşı karşıtlığıyla tanınan genç adam korona virüsten öldü

 Aşı karşıtlığıyla tanınan genç adam korona virüsten öldü

ABD’de aşı karşıtı paylaşımlarda bulunan ve hükümetin evlere giderek aşı yapmasını eleştiren 34 yaşındaki Stephen Harmon korona virüsünden öldü. Amerikan basınına konuşan doktorlar, son dönemde ülkede hastaneye yatacak kadar ağır hastalanan kişilerin çok büyük bir çoğunluğunun aşı yaptırmamış olduğunu söyledi.

Los Angeles kentine yaşayan Stephen Harmon, Twitter ve Instagram hesaplarından yaptığı aşı karşıtı paylaşımlarla dikkat çekiyor. Harmon geçen ay paylaştığı bir mesajda “99 tane sorunum var ama aşı bunlardan biri değil” demiş, bir diğerinde ise Joe Biden yönetiminin kapı kapı dolaşarak aşı yapma politikasını Yehova Şahitleri’ne benzetmişti.

‘APTAL SOLUNUM CİHAZI DEĞİL TANRI İYİLEŞTİRİR’ DEMİŞTİ
Virüse yakalandıktan sonra tedavi sürecini de Instagram’dan fotoğraflarla paylaşan Harmon, ölümünden üç gün önceki mesajında “Eğer aptal solunum cihazınız yerine beni Tanrı’nın iyileştireceğine inancınız yoksa, o zaman benim yoğun bakım odamdan gidin. Burada korkuya veya inançsızlığa yer yok!” demişti.

Harmon daha sonra zatürreye yakalandığını ve oksijen seviyelerinin düştüğünü, entübe olma kararını kendisinin vermek istediğini duyurmuştu. Çarşamba günü attığı son mesajında da, “Ne zaman uyanacağımı bilmiyorum, lütfen dua edin” demişti.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde son haftalarda Delta varyantı nedeniyle vaka sayıları yükseliyor. Vakaların büyük çoğunluğunu aşı yaptırmayanların oluşturduğunu belirten sağlık yetkilileri, halka çağrıda bulunmaya devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER