Caria Holidays

Boris Johnson’a açılan soruşturma devam ediyor

 Boris Johnson’a açılan soruşturma devam ediyor

Boris Johnson ve eşi Carrie Symonds’ın Başbakanlık Konutu’nda yaptıkları tadilata ödedikleri parayı vergi mükelleflerinin parasıyla ödediği iddiaları gündemde kalmaya devam ediyor.

İddialar hakkında soruşturma başlatılırken, Daily Mail Gazetesi ile Başbakanlık yetkililerinin açıklamaları birbirine ters düştü. Daily Mail, Johnson’ın tadilatı eşinin zoruyla yaptığını öne sürdü.

DAIL MAIL: “JOHNSON ÇEVRESİNE EŞİNDEN YAKINDI”

İngiliz Daily Mail Gazetesi, Başbakan Boris Johnson’ın, göreve geldikten kısa süre sonra Downing Street’teki başbakanlık konutunda tadilat yapmaya başladığını ve bunu da eşinin zoruyla yaptığını öne sürdü. Haberde; Johnson’ın ekibindeki çalışma arkadaşlarına “nişanlım altın kaplamalı duvar kâğıtları istiyor. Bense ay sonunu zor getiriyorum” diye yakındığı da öne sürüldü. Tadilata ödenen 88 bin paundun hükümet bütçesinden karşılandığı iddia edildi.

BAŞBAKANLIK YETKİLİLERİ YALANLADI

Downing Street’te restorasyon için yıllık 30.000 Poundu bütçe ayrıldığını açıklayan Başbakanlık yetkilileri ise Johnson’ın geri kalan 58.000 İngiliz poundu ise cebinden ödediğini duyurdu.

JOHNSON AVAM KAMARASI’NDA İDDİALARI YANITLADI

2019 Aralık ayında seçimi kazandıktan sonra nişanlısı Carrie Symonds ile çocuk beklediğini de duyuran Johnson bugün de Avam Kamarası’nda bu iddialar ile ilgili konuştu. Johnson, “Parayı kendi cebimden verdim” dedi.

İLGİLİ HABERLER