Boris Johnson’ın Durumu Gittikçe Zorlaşıyor

 Boris Johnson’ın Durumu Gittikçe Zorlaşıyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, son olarak yolsuzluk iddiaları ve “cesetlerin yığılmasını yeğlerim” sözleri ile gündeme düştü. Üst üste gelen yıpratıcı iddialar ve şok eden sözlerin ardından Johnson için durum gittikçe karmaşık ve zor hale geliyor. Başbakan’ın üzerindeki baskı epey artmış durumda. 

Johnson, en yakın çevresinde yer alan kişiler tarafından hemen her gün basına sızdırılan yeni iddialarla karşı karşıya kalıyor. Bu iddialar elbette Johnson’ın ciddi siyasi baskı altında kalmasına sebep oluyor. Tüm bu gergin durumun arasında kalan Boris, bugün kabinesini toplantıya çağırdı. 

Başbakanın eski başdanışmanı Dominic Cummings tarafından geçen hafta ortaya atılan bir dizi ağır yolsuzluk iddiası ve diğer suçlamalar bu kabine toplantısında gündeme gelen konular arasında. Özellikle Johnson’ın “ülkeyi kapatmaktansa, cesetlerin yığılmasını yeğlerim.” sözlerine vereceği yanıt merakla bekleniyor. Johnson egemen olduğu siyasi gündemin kontrolünü yeniden ele geçirme fırsatı bulabilecek mi? Yoksa Johnson için keyifsiz bir dizi dönemin geldiğini mi göreceğiz? 

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *