Covid-19: İngiltere’deki okullar için yeni kurallar belirlenecek

 Covid-19: İngiltere’deki okullar için yeni kurallar belirlenecek

İngiltere, okullarda tek bir çocuğun bile Kovid testi pozitif çıkması halinde, temaslı olan çok sayıda öğrencinin eve gönderilmesine yol açan sistemin değişip değişmeyeceğini merak ediyor…

İngiltere’de geçen hafta “balon” sistemiyle 375.000’den fazla çocuğun eve gönderildiği öğrenildi. Bu, aynı zamanda binlerce öğrenci için kaçırılan ders günleri ve iş ve çocuk bakımıyla uğraşan ebeveynler için hayal kırıklığı demek…

EVE GÖNDERMEK YERİNE TEST

Eğitim Sekreteri Gavin Williamson’ın “Kovid salgınlarının okullar üzerindeki etkisini büyük ölçüde azaltmak” için temaslı öğrencileri eve göndermek yerine test etmekten geçiyor” diye konuştu.

SADECE %4’Ü DOĞRULANMIŞ VAKA

Binlerce öğrencinin gereksiz yere okula gitmediği konusunda yaygın bir endişe devam ederken geçen ay Covid ile ilgili nedenlerle okuldan eve gönderilenlerin sayısının dört katına çıktığı belirtildi.  Ancak bunların sadece yaklaşık %4’ü doğrulanmış vakalardı.

Williamson’ın, değişikliklerin diğer Covid kısıtlamalarının kaldırılmasının yanı sıra 19 Temmuz’da yürürlüğe gireceğini söylemesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER