Esra Ertiryaki’nin ilk fantezi çocuk kitabı çıktı

 Esra Ertiryaki’nin ilk fantezi çocuk kitabı çıktı

Günümüzün en ilgi gören türlerinden olan Fantezi edebiyatına bir çocuk kitabi hediye eden Türk yazarımız Esra Ertiryaki’nin bu kısa romanı “Lizzy Letts and The Crystal Triangle”, So Public Yayınevi tarafından çıktı.

Türkiye’de doğup büyüyen ve üniversiteden sonra yasemini İngiltere’de devam eden Ertiryaki, bu kitabında, sadece üçüncü dünya toplumlarında değil gelişmiş toplumlarda da yaşanmakta olan, akran zorbalığı, dışlama ve ötekileştirme konularına karşılık sevginin, nezaketin ve ancak özgün olmanın yaşamlarımızı bütüncül kılacağına dair unutulmaz bir hikâye anlatıyor. Sakin bir kasabada yasamakta olan ve ailesine sürekli zorluk çıkaran bir kız çocuğu olan Lizzy Letts, bir gün nehir kenarında kaybolur ve kendisini bir anda bu nehrin diğer tarafında bulunan Kayıp Bahçe’nin Prensesi ve Prensesin kurbağası ile kara bulutlardan kaçarken bulur.

Bu şekilde başlamış olan macera dolu yolculukta Lizzy’nin amacı evine güvenli bir şekilde dönmektir. Evine dönebilmesi için ise önce buyucunun onun ruhuna sahip olmasından kurtulması ve aynı zamanda da büyücünün Kayıp Bahçe’yi ele geçirmesine engel olması gerekmektedir. Bu macera ile Lizzy’nin yaşamının mistik bir şekilde dönüşeceğini göreceğiz. Arkadaşlık sevgisini, dayanışmayı, bağlılığı ve özellikle de özgün olmanın bizi ayrıştıran bir özellik değil aksine bize güç veren ve bizi birbirimize bağlayacak bir özellik olduğunu Lizzy Letts’in ve arkadaşlarının bu mücadelesinde heyecanla ve tebessüm ile okuma fırsatı bulacağız.

““Lizzy Letts and The Crystal Triangle” Lizzy’nin macera dolu yolculuğunu heyecanla okurken bir taraftan da Fantezi alanında yazılmış çocuk edebiyatında bir Türk yazarın adını anacağız gibi duruyor”

İLGİLİ HABERLER