Gizlice evlenen Johnson’ın nikah törenine dair detaylar ortaya çıktı

 Gizlice evlenen Johnson’ın nikah törenine dair detaylar ortaya çıktı

İngiltere’de 56 yaşındaki Başbakanı Boris Johnson, 30 Mayıs Pazar günü 33 yaşındaki nişanlısı Carrie Symonds ile bir Roma Katolik Kilisesi olan Westminster Katedrali’nde gizlice planlanan bir düğünle evlenmişti.

Başbakanlık ofisinden bir sözcü, evliliğin dün öğleden ‘küçük bir törenle’ gerçekleştiğini belirterek, çiftin gelecek yaz aile ve arkadaşlarıyla tekrar kutlama yapacağını ve balayının da o zamana kadar erteleneceğini kaydetti.

SON DAKİKADA BİLGİLENDİRİLDİ

İngiltere’de mevcut Kovid-19 kısıtlamaları kapsamında en fazla 30 kişinin davet edilebildiği düğün için misafirlerin yalnızca son dakikada bilgilendirildiği belirtildi. Gizlice gerçekleştirilen nikahın, geçen yıl çiftin oğulları Wilfred’i vaftiz eden Peder Daniel Humphreys tarafından kıyıldığı aktarıldı.

2900 STERLİNLİK GELİNLİK

Symonds’ın giydiği 2 bin 870 sterlinlik gelinlik ise, düğünün en ok konuşulan detayı oldu. Gelinliğin altına ayakkabı giymemesiyle dikkat çeken Symonds’ın bohem konseptli düğünü, İngiliz basınında beğeni yağmuruna tutuldu.

İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel, Sağlık Bakanı Matt Hancock, Aşı Bakanı Nadhim Zahawi ve İş ve Emeklilik Bakanı Therese Coffey de dahil olmak üzere çok sayıda siyasetçi çifti evlilikleri üzerine tebrik etti.

UZUN ZAMAN SONRA BİR İLK

İngiltere’de yaklaşık 200 yıldan bu yana Başbakanlık görevindeyken evlenen ilk Başbakan olan Johnson’ın, Symonds ile yaptığı evliliğin Johnson’ın üçüncü evliliği olduğu biliniyor.

İLGİLİ HABERLER