• 01/03/2024

Hindistan’da düğünde gelin ölünce damat baldızıyla evlendi

 Hindistan’da düğünde gelin ölünce damat baldızıyla evlendi

This content has been archived. It may no longer be relevant

Hindistan’da bir düğün sırasında gelinin hayatını kaybetmesinin ardından damat bunun üzerine gelinin küçük kız kardeşiyle evlendi. Basında yer alan haberlere göre gelinin ölü bedeni yan odada tutulurken düğün yapıldı. 

İngiltere merkezli Metro gazetesine göre, Uttar Pradesh eyaletinde yapılan düğün töreni sırasında Surabhi isimli gelin, damat Manjesh Kumar’ın yanında duruyordu. Aniden kalp krizi geçiren gelin bilincini kaybederek yere düştü.

Yan odaya götürülen gelin için bir doktor çağrıldı. Olay yerine gelen doktor gelinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

“NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORDUK”

Gelin Surabhi’nin erkek kardeşi yaptığı açıklamada, “Bu durum yaşanınca ne yapacağımızı bilmiyorduk. İki aile oturup düşünürken, biri kız kardeşim Nisha’nın damatla evlenmesi fikrini ortaya attı. Aileler bir süre düşündükten sonra bu fikri onayladı” dedi.

“BİZİM İÇİN ÇOK ZORDU”

Gelinin amcası Ajab Singh ise açıklamasında, “Bizim için kesinlikle çok zordu. Bir kızımız diğer odada ölü halde yatarken diğerinin öbür odada düğünü yapılıyordu. Böyle karmaşık duyguları daha önce hiç yaşamamıştık. Birinin ölümünden dolayı üzülürken, Nisha’nın düğünü için sevinmek zorunda kaldık” şeklinde konuştu.

Yerel haberlere göre, düğün tamamlandıktan sonra aile Surabhi’nin cenaze törenini hemen gerçekleştirdi.

İLGİLİ HABERLER