bellonareklam1

Hükümetin yeni seyahat güncellemesi yine hayal kırıklığı oldu

 Hükümetin yeni seyahat güncellemesi yine hayal kırıklığı oldu
iinternational supermarket

İngiliz hükümetinin uluslararası seyahat kurallarını belirleyen yeşil ve kırmızı liste güncellemeleri seyahat ve turizm firmalarını yine tatmin etmedi.

Business Travel Association CEO’su Clive Wratten hükümetin kararını hayal kırıklığı olarak niteledi. İngiliz hükümetinin sektörün önünü kestiğini ve ekonomiye zarar verdiğini ileri süren Wratten, hükümetin seyahat sektörünün yaşadığı zorluklarla ilgili anlayış eksikliği olduğunu kaydetti.

“BU KARAR HÜKÜMETİN VERDİĞİ SÖZÜN ÇOK UZAĞINDA”

EasyJet CEO’su Johan Lundgren de, ”Malta, Madeira ve Balear Adalarının yeşil listeye eklenmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Ancak bu karar hükümetin turizmi güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde açmak için verdiği sözün çok uzağında. Bilim, vaka sayıları İngiltere’dekinden düşük olan çok sayıda Avrupa seyahat etmenin hastaneye yatışta çok düşük etkisi olduğunu söylüyor. 19 Temmuz’a kadar İngilizlerin 3’te biri her iki doz aşıyı da olmuş olacak. O halde şimdi İngilizlerin aşı programının keyfini çıkarmasına izin verilmeli. Hükümetin belirlediği zaman çizelgesi ise yeterince iddialı değil. Avrupa’nın iki aşıyı da olanlar için kısıtlamaları kaldırma planı var.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER