Caria Holidays

İngiliz taraftarlar Portekiz’i yaktı; Türkiye felaketten döndü

 İngiliz taraftarlar Portekiz’i yaktı; Türkiye felaketten döndü

UEFA, İstanbul’dan Şampiyonlar Ligi’ni alıp Portekiz’e verdi. 16 bin 500 İngiliz taraftar, 10 milyonluk ülkeyi yaktı. Delta virüsü yeniden hastane ve yoğun bakımları doldurdu. Küçük ülkede ölüm sayısı bütün Avrupa’yı geçti. Maç İstanbul’da kalsa, İngilizlerin getireceği yeni virüsle Türkiye daha büyük bir felaket yaşayacaktı.

Sözcü Gazetesi’nden Ali Gülen’in haberine göre; Avrupa’da mayıs ayı başında koronadan kurtulan ilk ülkesi olan Portekiz, İstanbul’dan alınıp Porto’ya verilen UEFA Şampiyonlar Ligi maçından sonra, üç hafta içinde yeniden hastalığın pençesine düştü.

Mayıs ayında Şampiyonlar Ligi maçının İstanbul’dan alınıp Porto’ya verilmesi özellikle Türkiye kamuoyunda büyük tepki yaratırken, turistlerin ve taraftarların gelmemesi, Türkiye’nin korona virüsüyle mücadelesini de sürdürülebilir kıldı.

UEFA, Türkiye’nin korona riskli ülke olduğunu öne sürüp, maçı Porto’daki Dragao Stadı’na almıştı. İşte bu karar ve ardından oynanan maç, Portekiz’i yaktı. Maç İstanbul’da olsa, binlerce İngiliz taraftar gelecek ve belki de Türkiye, daha büyük bir şekilde “Hindistan mutasyonu” olan, delta virüsü sorunu yaşayacak, binlerce insan ölecekti.

İLGİLİ HABERLER