İngiltere iyi üniversitelerin mezunlarına çalışma vizesi verecek

 İngiltere iyi üniversitelerin mezunlarına çalışma vizesi verecek

This content has been archived. It may no longer be relevant

İngiltere, Brexit sonrası finanstan teknolojiye her alanda ülkenin rekabet gücünü artırmaya çalışıyor. Bu adım da beraberinde bazı düzenlemelerin yapılmasını getiriyor. Atılan ilk ve önemli adımlardan biri ise yüksek vasıflı personellerin ülkeye yerleşmelerini kolaylaştırmak için atıldı.

Artık ‘dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun olan’ kişiler, İngiltere’de çalışma vizesi almak için iş teklifi beklemek durumunda kalmayacak. Hükümet ayrıca girişimcilik desteği alan girişimcilerin de şirket kurmalarını kolaylaştırmak için var olan programı yeniden değerlendirerek özel bir program sunacak.

‘Amaç özel sektör yatırımlarını artırmak’

Hükümetin bu adımlarının arkasında yatan sebep ise özel sektöre hareketlilik getirerek yatırımların artmasına olanak sağlayacak bir ortam inşa edebilmek. İş, Enerji ve Sanayi Stratejisi Departmanı sekreteri Kwasi Kwarteng kararlara ilişkin raporda, “Birincil hedef, tüm Birleşik Krallık genelinde özel sektör yatırımlarını artırmak, tüm işletmelerin yenilik yapması için doğru koşulları yaratmak ve onlara bunu yapma güvenini vermek” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER