Caria Holidays

İngiltere kara paraya savaş açtı: 22 kişiye yasak

 İngiltere kara paraya savaş açtı: 22 kişiye yasak

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada uluslararası yolsuzlukla mücadelede sıkılaştırılan önlemler kapsamında toplamda 22 kişiye yaptırım uygulanacağı açıklandı.  

Listede 14 Rus vatandaşının olduğu bildirilirken, diğer isimlerin Güney Afrika, Güney Sudan ve Latin Amerika’dan olduğu ifade edildi.

‘ÜLKEYE GİRMELERİ YASAKLANACAK’

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, listedeki yolsuzluğa bulaşan 22 kişinin varlıklarının dondurulacağını ve ülkeye girmelerinin yasaklanacağını belirtti. Raab, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Britanya’nın her zaman, demokrasi, iyi yönetişim ve hukukun üstünlüğünü savunduğunu belirterek; “Yeni duyurduğumuz yolsuzluk yaptırımları rejimimiz aracılığıyla dünya çapında ciddi yolsuzluğa karışanlara varlık dondurma ve seyahat yasakları getirmek için harekete geçiyoruz” dedi.

‘BİRLEŞİK KRALLIK PARA AKLAMA YERİ DEĞİL!’

Raab, listedeki 22 ismin ve diğer uluslararası yolsuzluğa bulaşanların Birleşik Krallık’ı para aklamak için güvenli bir sığınak olarak göremeyeceklerinin altını çizerek , “Yolsuzluk, gelişmeyi yavaşlattığı, fakir ulusların zenginliğini tükettiği ve insanlarını yoksulluk içinde bıraktığı için yıkıcı bir etkiye sahiptir” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER