Caria Holidays

Hükümetin ‘aşı pasaportu’ kararsızlığı devam ediyor

 Hükümetin ‘aşı pasaportu’ kararsızlığı devam ediyor

İngiliz hükümeti, ‘aşı pasaportunun’ gelecekte büyük toplu etkinliklerde kullanılıp kullanılamayacağını araştırıyor.

BBC’nin bildirdiğine göre bir hükümet kaynağı, aşı pasaportunun spor karşılaşmaları ve konserler gibi büyük etkinliklerde kullanılabileceğini söyledi. Ancak henüz kullanılıp kullanılmayacağına dair resmi bir karar verilmedi.

Londra, aşı pasaportu planının, bu kış bir salgın dalgası olması durumunda işletmelerin ve iş departmanlarının kapatılmasının önlenmesine de yardımcı olabileceğine inanıyor.

“BÖLÜNMÜŞ BİR TOPLUM YARATABİLİR”

Ancak İngiltere Eşitlik Kurumu söz konusu planın bölünmüş bir toplum yaratabileceği konusunda uyarıda bulundu. Ayrıca, İngiltere Parlamentosu’nda bir komite, bu planın haksız ve ayrımcı olacağını söyledi.

BBC’ye göre, aşı pasaportu uygulaması, kamu yararına olma niyetiyle hayata geçirilmek isteniyor olsa da ciddi sosyal ve ekonomik zararları içeriyor.

GOVE: “DİKKATLİ ŞEKİLDE İNCELENMELİ”

Aşı pasaportu fikrinin incelenmesine başkanlık eden İngiltere Kabine Ofisi Bakanı Michael Gove, aşı pasaportu programının faydalarının dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiğini söyledi.

Gove, böyle bir planın seyahat ve turizm endüstrisi için çok maliyetli veya çok sorun olması halinde İngiltere hükümetinin bu planı rafa kaldırabileceğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER