bellonareklam1

İngiltere’de bazı meslek çalışanlarına karantina uygulanmayacak

 İngiltere’de bazı meslek çalışanlarına karantina uygulanmayacak
iinternational supermarket

İngiltere hükümeti, bazı meslek gruplarının Covid-19 tespit edilen kişilerle temasları halinde karantina uygulamaları gerekmediğini belirtti. Ülkede bir pilot uygulama olarak yürürlüğe giren program ile belirli meslek grubundaki kişiler karantina uygulamak yerine günlük Covid-19 testi yaptıracaklar.

KARANTİNA UYGULAMA ZORUNLULUĞU OLMAYAN MESLEKLER

Pilot uygulamadaki meslek listesinin genişletildiğini belirten hükümet, cezaevleri, savunma, iletişim, uzay, balıkçılık gibi sektörlerde çalışan kişilerin karantina uygulama zorunluluğu bulunmadığını aktardı.

Pilot uygulamada ayrıca Enerji, gıda üretimi ve tedarikli, temel ulaşım, tıbbi cihazlar ve acil servisler gibi sektörler bulunuyor.

600 BİNDEN FAZLA TEMASLI TESPİT EDİLMİŞTİ

Hükümetin pilot uygulama listesini genişletme kararı, geçtiğimiz hafta 600 binden fazla kişinin Covid-19 tespit edilen kişilerle temas ettiği ve karantina uygulamaları gerektiğine yönelik uyarı almalarından sonra geldi.

Ulusal Sağlık Servisi’nin (NHS) Covid-19’un yayılmasına önlem olarak geliştirdiği test ve takip mobil uygulaması yalnızca 1 hafta içinde 600 binden fazla kişiye karantina uygulama uyarısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER