• 01/03/2024

İngiltere’de flört uygulamalarında aşı rozeti kullanılacak

 İngiltere’de flört uygulamalarında aşı rozeti kullanılacak

This content has been archived. It may no longer be relevant

İngiltere’de hükümetin vatandaşları korona virüsten koruma yöntemleri çok farklı şekillerde devam ediyor. Hükümet insanları Koronavirüs aşısına teşvik etmek için popüler dijital flört bulma uygulamalarıyla iş birliğine gitti.

The Guardian’da yer alan habere göre, Tinder, Bumble gibi flört bulma uygulamaları, aşı olan kullanıcılar için ekstra özellikler sunacak.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Brimi (DHSC), Britanya’daki popüler flört bulma uygulamalarıyla ortak bir aşı teşviki çalışması başlattı.

Tinder, Match, Bumble, Hinge, Badoo, Plenty of Fish gibi platformların kullanıcıları profillerine aşı durumlarını eklediklerinde çeşitli ekstra özelliklerle karşılaşacaklar. “Aşı oldum” rozetlerinin yanı sıra pek çok platform aşı olan kullanıcılarının uygulamada daha görünür olmasını sağlayacak.

TAMAMEN İSTEĞE BAĞLI

Söz konusu özelliklerin tamamen isteğe bağlı olduğu ve herhangi bir Ulusal Sağlık Sistemi kaydının kullanılmayacağı belirtildi.

Britanya’da hükûmet özellikle 30 yaş altının Korona virüs aşısı olmak konusunda diğer yaş grupları kadar istekli olmayacağından endişe ediyor. Mart ayında, ülkedeki publara aşı şartı getirilmesi gündeme gelmiş, plan tepki çekmişti.

İLGİLİ HABERLER