Caria Holidays

İngiltere’nin ‘aşı pasaportu’ uygulaması belli oldu

 İngiltere’nin ‘aşı pasaportu’  uygulaması belli oldu

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Britanya sakinlerinin yurtdışına seyahat etmelerine yarayacak aşı durumlarını göstermek için mevcut NHS Covid-19 uygulamasının kullanacağını açıkladı.

Sky News’e canlı yayında açıklamalar yapan Shapps, uygulamanın bir aşı pasaportu işlevi görecek veya negatif bir test sonucu gösterecek şekilde yeniden düzenleneceğini söyledi.

RANDEVU ALIRKEN KULLANILAN UYGULAMANIN AYNISI

İnsanların NHS’den randevu aldıklarında kullandıkları mobil uygulamanın aynısı olacağını belirten Shapps; Aşı olduğunuzu veya test yaptırdığınızı göstermek için yine bu uygulama kullanılacak.  Bu sistemin uluslararası düzeyde tanınması için ilgili ortaklarla çalışmamız sürüyor” diye konuştu.

DİĞER ÜLKELERİN BAKANLARIYLA GÖRÜŞECEK

Shapps’ın, gelecek hafta planı ayrıntılı olarak tartışmak için G7 ülkelerinin ulaştırma bakanları ile görüşeceği öğrenildi. İngilizler için uluslararası seyahatlerin 17 Mayıs’ta başlayacağı bildirilirken, ancak hükümetin bu tarihi geri çekmesi de olasılıklar arasında…

TRAFİK IŞIĞI SİSTEMİ DETAYLARI MAYIS BAŞINDA

Tatilciler, “trafik ışığı” sisteminde hangi ülkelerin hangi sınıflandırmaya gireceğine dair ayrıntıları merakla bekliyorlar. Shapps, sistemin detayların Mayıs ayı başında açıklanacağını söyledi.

İLGİLİ HABERLER