bellonareklam1

Korona virüse karşı sürü bağışıklığı sağlanmak üzere

 Korona virüse karşı sürü bağışıklığı sağlanmak üzere
iinternational supermarket

Dünya Covid-19 ile mücadelesine tam gaz devam ederken, Birleşik Krallık’ta üçüncü dalga tersine çevrilirken, nüfusun yüzde 87’sinin Covid-19’a karşı direnç gösterdiği ve sürü bağışıklığının sağlanmak üzere olduğu belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’nın bugün açıkladığı verilere göre; enfeksiyon oranları İngiltere’de her yaş grubunda geriliyor. Bu oran en hızlı olarak ise 20’li yaşlardaki yetişkinlerde düşüyor. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; iki doz aşı olan 80 yaşlarındaki yetişkinlerde de bu oranın gerilediği görülüyor.

YÜZDE 87 DÜZEYİNDE

University College London’dan bilim insanları, toplam sürü bağışıklığının yüzde 87 düzeylerinde olduğunu tahmin ediyor. Aşırı bulaşıcı Delta varyantı nedeniyle mevcut sürü bağışıklığı için bu oranın yüzde 93 olması gerekiyor.

“BAĞIŞIKLIĞA ÇOK YAKINIZ”

Telegraph gazetesine konuşan Bristol Üniversitesi’nden virolog ve korona virüs uzmanı Dr. David Matthews, “Sürü bağışıklığı açısından ki bu sayede virüsün her vücuda ulaşmayı başarmasını ve buna bağlı olarak çoğu insanda bağışıklık hafızası oluşmasını kastediyoruz, buna çok yakın olduğumuzu tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER