Caria Holidays

Kraliçe Elizabeth yanlış bilgiler konusunda sessiz kalmayacak

 Kraliçe Elizabeth yanlış bilgiler konusunda sessiz kalmayacak

Bir kraliyet kaynağı, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in, Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın Kraliyet ailesi hakkında kamuoyu önünde söylediği yanlış bilgilere artık sessiz kalmayacağını bildirdi.

Söz konusu kaynağın Daily Mail gazetesine verdiği demece göre, Kraliçe, saray mensuplarına, uzun süredir devam eden ‘Asla şikayet etme, asla izah etme’ politikasından vazgeçerek, özel konuşmalar veya Kraliyetler üyelerinin konuşmalarını çarpıtan kamuoyundaki herhangi bir ifadeyi düzeltmeleri talimatını verdi.

Bu sıra dışı hareket, Kraliçe’nin son dönemde Prens Harry ve Meghan’ın Kraliyet ailesi hakkında yaptığı birçok tartışmalı açıklamadan duyduğu memnuniyetsizliği gösteriyor.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın sözcüsü çiftin yeni dünyaya gelen bebeklerinin ismi konusundaki polemikler hakkında yaptığı açıklamada, “Prens Harry, kızının doğumu duyurulmadan önce ailesiyle konuştu ve büyükannesi onunla iletişime geçen ilk ailesiydi üyesiydi. Bu konuşma esnasında onun şerefine kızlarına Lilibet ismini verme umudunu paylaştı” dedi.

İLGİLİ HABERLER