Caria Holidays

Londra’da Türk eroin kaçakçısına 15 yıl hapis

 Londra’da Türk eroin kaçakçısına 15 yıl hapis

Londra’da 3 milyon sterlinlik eroinle yakalanan uyuşturucu kaçakçıları Mehmet Yücetaş’a 15 yıl, suç ortağı Paul Hinds’e 14 yıl hapis cezası verildi.

EVDEKİ YATAĞIN ÜZERİNDE BULUNMUŞTU

Yücetaş ve Hinds, Türkiye ve KKTC kökenli kişilerin yoğun olarak yaşadığı bilinen Enfield’de 21 Ağustos 2019’ tarihinde 30 kilo eroinle yakalanmışlardı.

İngiltere narkotik polisi, uyuşturucuyu 57 yaşındaki Paul Hinds’in evinde yatağın üzerinde ele geçirmişti. Memurlar suç mahalinde şifreli bir telefon da ele geçirdi. Yücetaş’ın arama sırasında Hind’in evine yaklaştığı ve onun da tutuklandığı belirtildi. Daha sonra 47 yaşındaki Yücetaş’ın evinde de arama yapan polis, burada da uyuşturucu kaçakçılığına dair ek kanıtlar bulmuştu. Polis, benzer bir şifreli cihazın Yücetaş’ın evinde de olduğunu fark etti.

DEĞERİ 3 MİLYON STERLİNİN ÜZERİNDE

Wood Green’deki mahkemede görülen davada görüşleri alınan bir bilirkişi, ele geçirilen eroinin piyasa değerinin 3 milyon sterlinin üzerinde olduğunu söyledi.

LONDRA SOKAKLARI ARINDIRILIYOR

Öte yandan; Hinds ve Yücetaş’ın hapisten çıktıklarında da cep telefonu kullanması ve işbirliği yapmalarının engellenmesine karar verildi.

Polis yetkilisi Neil Ballard “Bu iki hükümlü, büyük miktarda uyuşturucu Londra sokaklarından temizlenmiş oldu.” diye konuştu

İLGİLİ HABERLER