Londra’nın doğusundaki hortum zor anlar yaşattı

 Londra’nın doğusundaki hortum zor anlar yaşattı

İngiltere’nin başkenti Londra’da dün hortum paniği yaşandı.

Şehrin doğusundaki Barking ve Dagenham mahallelerinde bir anda ortaya çıkan hortum, kararan gökyüzü ve şiddetli yağış sonrası ortaya çıkan inanılmaz görüntüler ve ortaya çıkan binlerce pound’luk hasar mahalle sakinlerine zor anlar yaşattı.

Yaz aylarını yaşamamıza rağmen ortaya çıkan yağış ve fırtınalar dünyanın dört bir yanında inanılmaz görüntülere sebep olmaya devam ediyor. Dün Çekya’nın Moravia bölgesinde etkili olan şiddetli kasırga, 5 kişinin hayatını kaybetmesine ve 150 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

Benzer görüntüler İngiltere’de, üstelik başkent Londra’nın göbeğinde de yaşandı. Barking ve Dagenham mahallelerinde bir anda hava karardı, gökyüzü gri bulutlarla kaplandı ve fırtınayla birlikte ortaya çıkan hortum adeta her yeri yıkıp geçerek büyük maddi hasara neden oldu. Sosyal medyada dolaşan fotoğraflar ve videolar yaşanan şoku açıkça ortaya koyarken gökyüzünde ortaya çıkan hortum etraftakiler tarafından telefonlarla kayıt edildi. O anlar Twitter ve Instagram’da binlerce kez paylaşıldı

İLGİLİ HABERLER