Otomotiv devi Birleşik Krallık’taki yatırımıyla tarihe geçecek

 Otomotiv devi Birleşik Krallık’taki yatırımıyla tarihe geçecek

Birleşik Krallık operasyonuna yepyeni bir kanat açacak Nissan, elektrik geleceği odağındaki bu hamleyle bölgede “Gigafactory” adımını atan ilk isim olacak.

 Otomobil üreticilerinin elektrikli otomobil liginde son birkaç yılda kat ettiği mesafe, aslında bizi bekleyen günlerin kısa bir fragmanı niteliğini taşıyor. Ürün gamı dönüşümlerini fabrika dönüşümlerinin takip ettiği bu süreçte, gelecek planlaması odağında yapılan yatırımların merkezinde de elektrifikasyon var. Tüm bu planların 2030 ve sonrası süreçte ülkelerdeki içten yanmalı araç yasaklarına paralellik gösteriyor olması da elbette tesadüf değil. Nissan da elektrik geleceğinde hayati önem arz edecek bir yatırım için Birleşik Krallık tarihine geçmeye hazırlanıyor.

 Bölgenin ilk “Gigafactory” tesisini kuran marka olma yolunda ilerleyen Japon üretici eğer her şey planlandığı gibi giderse tesisi 2024 yılında işlevsel hale getirmek istiyor. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. Detaylı bilgi için http://www.log.com.tr/yasal-uyari-ve-kullanim-sartlari

İLGİLİ HABERLER