Caria Holidays

Sussex’te silahlı saldırı şoku: Öğretmen barikat kurdu

 Sussex’te silahlı saldırı şoku: Öğretmen barikat kurdu

İngiltere’nin güneydoğusunda yer alan West Sussex’te silahlı saldırı şoku yaşandı. Crawley Koleji’nin yakınlarında gerçekleşen olayda iki okul çalışanının yaralandığı bildirildi.

Sussex polisi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saat 15: 00 civarı çok sayıda telefon aldıklarını ve silahlı memurların hızla olay yerine ulaştığını açıklarken, 18 yaşında bir kişinin gözaltına alındığını belirtti. Hala gözaltında olduğu belirtilen şahısla beraber bir ateşli silah ve bir bıçak ele geçirildiği açıklandı.

Polis binaları ararken öğrenciler ve personel güvenli bir yere tahliye edilirken, yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı. Vatandaşların ise olay yerinden uzak durmaları istendi.

ÖĞRETMENİN DAVRANIŞI TAKDİR TOPLADI

Polis, olay hakkında bilgisi olanların bilgi vermesini talep ederken, olay sırasında sınıfın kapısına barikat kurarak öğrencileri güvende tutmaya çalışan bir öğretmenin davranışı ise takdir topladı.

“ÖĞRETMENİME ÇOK GÜVENİYORUM”

Öğrencilerden biri; “Bu gerçekten yeni bir tecrübe oldu. Üniversite çalışmalarımı yaptığım yerde bir silahlı saldırı olduğu için gerçekten çok korktum. Öğretmenimiz, her ihtimale karşı odanın kapısına barikat kurdu. Ona çok güveniyorum. ” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER