Tatili dört gözle bekleyen Britanya sakinlerini sevindiren açıklama

 Tatili dört gözle bekleyen Britanya sakinlerini sevindiren açıklama

This content has been archived. It may no longer be relevant

Britanya skinlerinin Türkiye’de tatil yapamama riskine karşı yedekte tuttuğu Yunanistan’dan sonra İspanya’dan da sevindirici açıklama geldi.

İspanya, Avrupa Birliği çapında bir dijital sertifika planların sayesinde Haziran ayından itibaren denizaşırı tatilcileri kabul etmeyi umduğunu açıkladı.

İspanya Turizm bakanı Fernando Valdes, İspanya’nın önümüzdeki ay yolcuları kabul etmeye hazır olması için Mayıs ayında bir pilot uygulamanın yapılacağını söyledi.

HAZİRAN AYINDA BEKLİYORUZ

Valdes, Meksika’da düzenlenen bir seyahat konferansında ülkesinin “Haziran ayında dünya çapındaki tüm yolculara bizi ziyaret edebileceğinizi söylemeye hazır olacağım” ifadelerini kullandı.

‘AVRUPA DIŞI TATİLDE AB’YE TABİ OLACAĞIZ’

Bununla birlikte, Valdes,  Avrupa dışıdaki turizm lokasyonları için yapılan planların ise, AB’nin dijital yeşil sertifikasına bağlı olacağını ve bunun da pek hoşlarına giden bir şey olmadığını belirtti.

Avrupa Birliği, yaz tatilleri için dijital pasaport üzerinde çalışmasını sürdürüyor. Daha önce bu çalışmanın Covid-19’a karşı aşılanan, testi negatif olan veya yakın zamanda iyileşen herkesi kapsayacağı belirtilmişti.

İLGİLİ HABERLER