bellonareklam1

Türkiye’ye karantinasız seyahat için kritik tarih

 Türkiye’ye karantinasız seyahat için kritik tarih
iinternational supermarket

Korona virüs salgını nedeniyle en büyük zararı gören sektörlerden biri olan turizm nefes almak istiyor. Turizm gelirlerine en çok ihtyiacı olan ülkelerden olan Türkiye, Rusya ve Ukrayna’dan gelen turistler ile birazcık moral bulsa da İngiltere’den gelecek turistleri de dört gözle bekliyor.

TÜRKİYE’DEN DÖNÜŞTE 10 GÜN BOYUNCA KARANTİNA ŞARTI

Bilindiği üzere; İngiltere, koronavirüsle mücadele kapsamında uyguladığı kısıtlamaları, uluslararası seyahatlere yönelik yasakları artırdı ve Türkiye’yi kırmızı listeye ekledi.

Kırmızı listede bulunan ülkelerden İngiltere’ye gelen kişilerin 10 gün boyunca hükümetin belirlediği otellerde karantina uygulaması gerekiyor.

İngiltere’nin uyguladığı bu sert politika, Türkiye’ye turist akınının önünü kesiyor.

KRİTİK TARİH 28 HAZİRAN

Rusya ve Fransa’nın Türkiye’ye seyahat sınırlarını kaldırmasının ardından İngiltere’nin de bu yönde bir karar alması bekleniyor.

İngiliz hükümeti, listeleri her üç haftada bir gözden geçireceğini söylemiş ve yeni yeşil liste, duyurusunun 24 Haziran Perşembe günü yapılması beklentisi oluşmuştu.. Ancak bir Hükümet sözcüsü, güncellemenin 28 Haziran’a kadar uzayabileceğini söylerken, bu da önümüzdeki Pazartesiye kadar beklememiz gerekebileceği anlamına geliyor.

İngiltere’nin Türkiye’yi 28 Haziran’da kırmızı listeden çıkaracağı iddiaları ise hükümet kaynakları tarafından doğrulanmasa da olasılıklardan biri olarak basında telaffuz ediliyor.

İLGİLİ HABERLER