Turizmde ağustos endişesi: Bir kayıp sezon daha mı?

 Turizmde ağustos endişesi: Bir kayıp sezon daha mı?

Temmuz ayında uluslararası seyahatin mümkün olmaması halinde Birleşik Krallık hükümetini 19.8 milyon £’luk bir zararla karşı karşıya olduğu konusunda uyara WTTC, Ağustos ayında da benzer bir durumun yaşanmasından endişe ediyor.

TurizmGüncel’den Efsa Pural’ın haberine göre; WTTC Başkan yardımcısı Virginia Messina şunları söyledi:

“İngiltere seyahat ve turizm sektörünün ve tatilcilerin, muazzam derecede başarılı aşılama programına rağmen gözle görülür bir seyahat olmadan bir başka “kayıp yaz” ile karşı karşıya kaldıklarına inanmak zor.

Aşılama programı uluslararası seyahat kapısının kilidini açmış olmalıdır. Bunun yerine, Avrupa yeniden açılırken ikinci yaza sadece sınırlı seyahat beklentisiyle bakıyoruz. Böyle olması gerekmiyor.

AB genelinde liderlerin koordineli yaklaşımı şart

Hükümeti yüksek aşılama oranını fırsata çevirmeye ve tatilcilerin güvenli bir şekilde seyahat etmesine izin vermeye davet eden WTTC Başkan Yardımcısı Messina, diğer AB ülkelerinin de delta varyantı nedeniyle İngiltere’ye ayrımcılık yapmaması gerektiğini söyledi. Messina, “Varyantların ortaya çıkmasından dolayı herhangi bir ulusa karşı ayrımcılık yapmama konusunda da çok dikkatli olmalıyız. Çeşitli varyantlar ve testler bulaşı riskini en aza indirmek için gereken korumayı sağlar.

“LİDERLERİN KOORDİNELİ YAKLAŞIMI GEREKİR”

Birleşik Krallık’ta yüksek yaz sezonunun bir kısmının kurtarılacak, seyahatçiler ve mücadele eden turizm sektörü için bir umut oluşacaksa bu ancak AB genelindeki liderlerin koordineli yaklaşımı ile mümkün olabilir.’’ ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER