Yeşil listeye girmesi beklenen 14 ülke açıklandı

 Yeşil listeye girmesi beklenen 14 ülke açıklandı

İngiltere’de 24 Haziran’da güncellenmesi beklenen yeşil kategori ülkeler listesinin yine bekleneni karşılamayacağı iddia edildi.

The Times Gazetesi’nin haberine göre; uluslararası seyahatlerde büyük bir açılmaya gidileceği yönündeki beklentilerin yine gerçekleşmeyeceği ve sarı listeden yeşil listeye alınacak ülke sayısının çok az olacağı belirtildi.

“BAZI YETKİLİLER FARKLI BİR BAKIŞ AÇISINA SAHİP”

Gazeteye konuşan hükümete yakın bir kaynak, ”Bilim, çok sayıda ülkeyi yeşil listeye eklememiz gerektiğini söylüyor. Ancak bazı yetkililer farklı bakış açısına sahip.” diye konuştu.

14 ÜLKE YEŞİL LİSTEYE GİREBİLİR

Times’ın bildirdiğine göre İngiltere, aralarında Barbados, Malta, Fas, Polonya, Meksika, Balear Adaları, Almanya, İtalya, Hırvatistan ve ABD’nin de bulunduğu 14 ülkeyi sarı listeden yeşil listeye alacak.

AĞUSTOS’TA YENİ PLAN AÇIKLANABİLİR

Hükümetin sarı listedeki ülkelerden gelenleri 10 günlük karantinadan muaf tutmayı hedefleyen bir planı açıklamaya hazırlandığını yazan gazete, bunun için temmuz ayının erken olduğunun düşüldüğünü, söz konusu planın yeterli sayıda insanın aşılanacağı ağustos ayında açıklanacağını yazdı.

İLGİLİ HABERLER