• 14/04/2024

18 yaşında dünyanın en zengin insanlarından biri oldu

 18 yaşında dünyanın en zengin insanlarından biri oldu

18 yaşındaki Kevid David Lehmann, Alman eczane zincirindeki dm-drogerie markt hisselerini babası Guenther Lehmann’dan devraldıktan sonra 3.3 milyar dolar değerindeki servetiyle Forbes’ın yayınladığı milyarderler listesindeki yerini aldı.

Lehmann’ın zenginliğinin kaynağı olan Dm-drogerie markt, Almanya’nın önde gelen eczane zincirlerinden biri. 1974 yılında kurulan şirketin, web sitesinde yer alan bilgilere göre Almanya genelinde 2.000’den fazla mağazası 41.000’den fazla çalışanı var.

Forbes’un haberine göre, ne Lehmann ne de babası şirkette aktif olarak yer alıyor ve her ikisi hakkında da çok az şey biliniyor.

2021 yılında dünyanın en genç milyarderleri arasında 2. sırada, 1.5 milyar dolar değerindeki servetiyle 24 yaşındaki Çinli Wang Zelong bulunuyor. 3. ve 4. sırada ise 24 ve 25 yaşlarındaki ayrı ayrı 1,4 milyar dolar değerinde servete sahip olan Norveçli kız kardeşler Alexandra ve Katharina Andresen yer alıyor. Her ikisi de, multimilyar dolarlık bir yatırım şirketi olan Ferd’in bir kısmına sahipler.

İLGİLİ HABERLER