• 14/04/2024

30 Yıldır Firarda Olan Şüpheli Heathrow Havalimanı’nda Yakalandı

 30 Yıldır Firarda Olan Şüpheli Heathrow Havalimanı’nda Yakalandı

Cheshire Constabulary

Britanya’da yaklaşık 30 yıldır firarda olan ve çocuklara cinsel istismarda bulunmakla suçlanan Richard Burrows, Tayland’dan Britanya’ya dönüş yaptıktan sonra geçen perşembe günü Heathrow Havalimanı’nda yakalandı.

80 yaşındaki Burrows, Aralık 1997’de Chester Crown Mahkemesi’ne katılmamasının ardından 27 yıldır Cheshire Polisi tarafından aranıyordu. Suç iddialarının bir kısmı Congleton’daki bir çocuk evinde, diğerleri ise West Midlands’da yaşandığı belirtildi.

Uzun Süren Arama Çabaları

Burrows’un kaybolmasından bu yana, 1998’de Crimewatch başvurusu yapıldığı da dahil olmak üzere yerinin tespitine yönelik araştırmalar devam ediyordu.

Gözaltına Alınma ve Mahkemeye Çıkarma

Cheshire Polisi ve Uluslararası Ulusal Suç Ajansı (NCA) tarafından yürütülen çalışmaların ardından Burrows, şu anda gözaltında tutuluyor ve bugün Chester Crown Mahkemesi’ne çıkarılacak.

Yetkililerin Açıklamaları

Dedektif Müfettiş Eleanor Atkinson, “Burrows’un yerini tespit etme konusundaki kararlılığımız son 27 yıldır hiç azalmadı ve onun tutuklanması bu davada önemli bir adım ve olaya karışan herkes için kapanışın başlangıcıdır” dedi. Bu yakalamayla birlikte, uzun süredir süren bir arayış sona ermiş oldu.

İLGİLİ HABERLER