Caria Holidays

5. Türk Toplu Sanat Sergisi Başvuruları Başladı!

 5. Türk Toplu Sanat Sergisi Başvuruları Başladı!

Londra Yunus Emre Enstitüsü ve Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosluğu’nun organize ettiği Türk Toplumu Sanat Sergisi 5. kez sanatçı ve sanatseverleri buluşturuyor!

Londra Yunus Emre Enstitüsü ve Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosluğu tarafından İngiltere’de yaşayan sanatçıların üretkenliğini teşvik etmek, onları sanatseverlerle buluşturmak ve Türk toplumunun birliğini güçlendirmek amacıyla her yıl düzenlediği “Türk Toplumu Sanat Sergisi” başvuruları devam ediyor!

Geleneksel sanatlardan, fotoğrafa, dijital sanattan kısa film ve performanslara kadar çok geniş bir yelpazesi olan Türk Toplumu Sanat Sergisi, Birleşik Krallık’ta yaşayan tüm Türk sanatçılardan eser başvuruları 15 Şubat 2023 tarihine kadar bekliyor!

Sergilenecek eserler, aralarında Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan ve Dr. Mehmet Karakuş’un da bulunduğu önemli isimlerin yanı sıra İngiltere merkezli 5 değerli Türk sanatçıdan oluşan jüri tarafından seçilecek.

Sergi, 6 Mart 2023 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında Londra’nın merkezinde yer alan Yunus Emre Enstitüsü galerisinde ziyarete açık olacak.

Sergiye katılım için, sanatçılar eserlerini Londra Yunus Emre Enstitüsü web sitesi yeelondon.org.uk’de yer alan katılım şartlarına göre websitesindeki başvuru formu ile 24 Şubat 2023 tarihine kadar Londra Yunus Emre Enstitüsü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Eser göndermek ve daha fazla bilgi almak lütfen Londra Yunus Emre Enstitüsü web sitesini aşağıdaki linkten ziyaret edebilir veya londra@yee.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Önemli Tarihler:

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2023

Seçilen eserlerin anonsu: 24 Şubat 2023

Sergi: 6 Mart – 31 Mart 2023

İLGİLİ HABERLER