Caria Holidays

Akçalı Boya, İngiltere Boya Sanayicileri Derneği’nin ilk ve tek Türk üyesi oldu

 Akçalı Boya, İngiltere Boya Sanayicileri Derneği’nin ilk ve tek Türk üyesi oldu

2017 yılında girdiği İngiltere pazarında önemli bir pazar payına sahip Akçalı Boya, 1912 yılından bugüne faaliyet gösteren İngiltere Boya Sanayicileri Derneği’nin ilk ve tek üye Türk boya üreticisi ünvanına sahip oldu.

4 milyar Sterlin büyüklüğündeki İngiltere boya pazarının yüzde 95’inin temsilcisi olan İngiltere Boya Sanayicileri Derneği, 220’den fazla üye kurum dâhilinde 300 bin çalışanı kapsayan bir sektör örgütü.

M. AKIN AKÇALI; “DÜNYADA ETKİN MARKALAR YARATIYORUZ”

Akçalı Boya CEO’su M. Akın Akçalı; “Bugün, 25 ülkeye ulaşan Akçalı Boya ürünleri ile dünyada etkin markalar oluşturmayı hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde nitelikli ürünler ve rekabetçi bir stratejiyle güçlü konumlar edindik. 2017 yılında Akçalı UK şirketimiz ve WRX markamızla girdiğimiz İngiltere pazarında da hızlı ve organik bir büyüme yakaladık. İngiltere’de ürünlerimiz 700’ü aşkın satış noktasına ulaşıyor. Akçalı UK olarak Birleşik Krallık’ta edindiğimiz marka bilinirliği ile 1912 yılından bugüne faaliyet gösteren İngiltere Boya Sanayicileri Derneği’nin ilk ve tek üye Türk boya üreticisi kuruluşu olmaktan gurur duyuyoruz. Derneğin üyesi olarak Avrupa Birliği Ticaret Örgütü çatısı altındaki CEPE’nin de üyesi olduk. BCF Başkanı Guy Williams ve CEO’su Tom Bowtell ev sahipliğinde 25 Mayıs’ta İngiltere’de gerçekleşen toplantı çok verimli geçti. Boyadaki global trendleri yakından takip etmek ve özellikle sürdürülebilirlik konularında üreticilerin örnek uygulamalarını dinlemek fırsatını yakaladık. ” dedi.

İLGİLİ HABERLER