• 18/05/2024

Antalya’da Teleferik Kazası: 1 Ölü, 10 Yaralı

 Antalya’da Teleferik Kazası: 1 Ölü, 10 Yaralı

Antalya’da Teleferik Kazası: 1 Ölü, 10 Yaralı

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde, Ramazan Bayramı tatili sırasında yoğunluk yaşanan Tünektepe Teleferik Tesisi’nde bir direğin devrilmesi sonucu teleferik kabini parçalandı. Olayda 1 kişi hayatını kaybetti, 2’si çocuk 7 kişi olay anında, 3 kişi de tahliye sırasında yaralandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, teleferik kazasıyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Yerlikaya, AFAD ve Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerinin kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü belirtirken, Sahil Güvenlik helikopteriyle mahsur kalan 5 kişinin tahliye edildiğini ve 2 yaralının tahliye çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Koordineli Müdahale

Olaya AFAD, İtfaiye, 112 Sağlık, UMKE, Emniyet ve Sahil Güvenlik ekiplerinin yanı sıra jandarma helikopterlerinin de müdahale ettiğini ifade eden Yerlikaya, hayatını kaybeden vatandaşa Allah’tan rahmet dilerken, yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu.

Devam Eden Çalışmalar ve Destek Talepleri

Antalya Valiliği, teleferik kazasında havadaki kabinlerde mahsur kalanlardan 96’sının kurtarıldığını bildirirken, bölgedeki kurtarma ekiplerinin yoğun çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Ayrıca, çevre illerden destek talepleri yapıldığı ve kurtarma çalışmalarının koordinasyonunun sağlandığı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER