Baby Reindeer: Dizideki karakterin kendisi olduğunu iddia eden kadından Netflix’e 170 milyon dolarlık dava

 Baby Reindeer: Dizideki karakterin kendisi olduğunu iddia eden kadından Netflix’e 170 milyon dolarlık dava

Netflix

Martha Scott karakterinin gerçek hayattaki modeli olduğunu iddia eden bir kadın, Netflix’e karşı büyük bir dava açtı. Fiona Harvey, şirketi hakaret, ihmal ve duygusal sıkıntıdan sorumlu tutuyor.

Fiona Harvey, Kaliforniya mahkemesinde Netflix’e karşı 170 milyon dolarlık bir dava açtı. Harvey, Baby Reindeer dizisinin Martha Scott karakterinin gerçek hayattaki ilham kaynağı olduğunu iddia ediyor ve bu iddiayı temel alarak Netflix’i suçluyor.

Suçlamalar

Harvey, Netflix’i hakaret, kasıtlı duygusal sıkıntı yaratma, ihmal, ağır ihmal ve tanıtım hakkının ihlaliyle suçluyor. Dava dosyasında, Harvey’in takipçi olduğuna dair Netflix’in yaydığı iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtiliyor.

Karşı Tarafın Savunması

Netflix, bu iddialara güçlü bir şekilde karşı çıkarak Richard Gadd’ın hikayesini savunmayı taahhüt ediyor. Gadd, dizinin gerçek hayattan ilham aldığını ancak dramatik unsurların üzerinde bazı ince ayarlamalar yapıldığını açıkladı.

Talepler

Harvey, Netflix’ten fiili zararlar için 50 milyon dolar, zihinsel acı ve iş kaybı için 50 milyon dolar tazminat talep ediyor. Ayrıca, “Baby Reindeer”dan elde edilen tüm kazançlar için 50 milyon dolarlık bir talebi ve cezai tazminat olarak 20 milyon dolarlık bir talebi var.

Beklentiler

Baby Reindeer dizisi, büyük başarı elde etti ve önümüzdeki dönemde Emmy adaylıklarında öne çıkması bekleniyor. New York City’deki Gotham TV Ödülleri’nde büyük bir kazanan oldu ve izleyici kitlesinin Netflix’in en büyük yapımlarından biri olarak kabul etmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER