Banksy, Londra sokaklarında yeni bir sanat eseriyle ortaya çıktı

 Banksy, Londra sokaklarında yeni bir sanat eseriyle ortaya çıktı

Banksy, Londra sokaklarında yeni bir sanat eseriyle ortaya çıktı

Londra’daki Finsbury Park yakınlarında bir binanın yan cephesinde bir gecede ortaya çıkan sanat eserinin sokak sanatçısı Banksy’ye ait olduğundan şüpheleniliyor.

Eserde, kesilmiş olgun bir ağacın arkasına yeşillik gibi görünmesi için yeşil bir kütle boyanmış ve yanında basınç hortumu tutan bir kişinin şablonu yer alıyor.

BBC Radio 4’te The Banksy Story adlı programı hazırlayan James Peak, eserin Banksy’ye ait olduğunun kesin gibi göründüğünü belirterek “Ama Banksy’de her zaman olduğu gibi – web sitesinde yayınlayarak itiraf edene kadar asla tam olarak bilemezsiniz” dedi.

Sanatçı, web sitesinde ve sosyal medyada fotoğraflarını yayınlayarak çalışmalarını resmi olarak onaylıyor ancak henüz Finsburt Park yakınlarındaki eser için böyle bir hamlede bulunmadı.

Ancak belgesel yapımcısı Peak, Londra’daki Hornsey Road’da ortaya çıkan sanat eserinin Banksy’nin özelliklerini taşıdığını ve mesajın çok açık olduğunu söyleyerek “Doğa mücadele ediyor ve onun yeniden büyümesine yardımcı olmak bizim elimizde” dedi.

Duvar resminin, “yaprakları” ağacın arkasındaki duvara hızla püskürtmek için muhtemelen basınçlı bir hortum ya da yangın söndürücü kullanılarak yapılmış olabileceğini de sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER