Boris Johnson ‘8 Mart’ ısrarında haklı çıktı

 Boris Johnson ‘8 Mart’ ısrarında haklı çıktı

İngiltere’de ortaokul öğrencilerinin Mart ayında yüzyüze eğitime dönmesinden sonra ortaya çıkan koronavirüs verileri açıklandı.  

İngiltere’de 8 Mart’tan önce tüm baskılara rağmen okulların açılması önünde irade koyan Başbakan Boris Johnson, çocukların okullarda koronavirüsten daha iyi korunabileceğini belirtmişti. Son veriler Başbakan’ı haklı çıkardı.

Ulusal İstatistik Ofisi’nin (ONS) yaptığı araştırmaya; ülke çapında 15 yerel yönetimden 137 okul (57 ilk ve 80 ortaokul) dahil oldu. Araştırma verileri; 15 ile 31 Mart tarihleri ​​arasında toplamda 15.187 kişiye (4.154 personel ve 11.033 öğrenci) en az bir kez Covid 19 testi yapılmasıyla elde edildi.

KASIM VE ARALIK AYLARINDAKİ ORTALAMADAN DAHA DÜŞÜK

Araştırmanın sonuçlarına göre; öğrencilerin ortalama % 0.34’ünün, personelin ise % ​​0.19’unun Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı belirtildi.  Bu oranların, topluluk enfeksiyon oranlarının da daha yüksek olduğu Kasım ve Aralık aylarındaki ortalamadan daha düşük olduğu ifade edildi.

İLKOKULDA ORANLAR DAHA DA DÜŞÜK

İlkokullar için sonuçların istatistiksel olarak anlamlı olamayacak kadar küçük olduğu ifade edildi.

Personel ve öğrencilerin yanıt oranlarının düşük olduğunun altının çizildiği araştırmada- personel % 35, ortaokul öğrencileri % 17 ve ilkokul öğrencileri için % 20 cevaplama oranı olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERLER