Caria Holidays

BBC’yi karıştıran Gary Lineker krizinde yeni gelişme

 BBC’yi karıştıran Gary Lineker krizinde yeni gelişme

BBC’yi karıştıran Gary Lineker krizinde yeni gelişme

Britanya’da hem geleneksel hem de sosyal medyaya yoğun şekilde yansıyan bir krizle, “görevi askıya alınan” BBC sunucusu Gary Lineker’in göreve geri getirilebileceği belirtildi.

BBC’nin en önemli futbol programı Match of the Day’in sunucusu ve İngiltere’nin ünlü eski milli futbolcularından Gary Lineker, hükümetin yeni mülteci yasa tasarısını sosyal medya hesabında eleştirmişti. Lineker’in bunun ardından programı sunmasına izin verilmemiş, spor programlarının sunucuları ve yorumcular, dayanışma boykotu kararı alarak Lineker’e destek vermişti.

Daily Mail’in aktardığına göre, pazar günü yapılan görüşmelerin ardından BBC gerilimi düşürdü. Britanya merkezli tabloid, Lineker’in gelecek hafta sonu itibariyle programına dönebileceğini ve kısa süre içinde bir açıklama beklendiğini aktardı.

The Times’ın haberine göre Lineker, bir özür yayımlamayı ve “gelecekte sosyal medya paylaşımları konusunda daha dikkatli olmayı” kabul etti.

BBC Genel Müdürü Tim Davie, krizin aşılması için dün ABD’den Britanya’ya uçmuştu.

The Independent’ın haberine göre BBC’nin üst düzey yöneticileri Lineker’i kovmaları durumunda milyonlarca sterlin tazminat ödemek durumunda kalacaklarını ve açılacak potansiyel iş davalarını kaybedeceklerini düşünüyor.

İLGİLİ HABERLER