Bill Gates’in boşanmasında ihanet iddiaları

 Bill Gates’in boşanmasında ihanet iddiaları

Microsoft’un kurucusu dünyaca ünlü iş insanı Bill Gates’in, üç çocuğunun annesi olan 56 yaşındaki Melinda Gates’ten boşanma hazırlıkları yapıyor. Gates çiftinin boşanma nedeninin Çinli bir çalışan olduğu iddiaları ise gündeme bomba gibi düştü.

Gates, 27 yıllık evliliğini bitirme kararından sonra eşi Melinda’ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti. Gates’in 130 milyar dolarlık servetini, boşanırken eşiyle yarıya yarıya paylaşılacağı konuşuluyor.

HİSSELERİ DEVRETTİ

Devir işleminin Canadian National Railway Co.’nun 1.5 milyar dolar değerindeki 14 milyon hissesini ve AutoNation’ın yaklaşık 309 milyon dolar değerindeki hisselerini kapsadığı ifade edildi.

BOŞANMANIN ARKASINDAKİ İSİM O MU?

Çiftin boşanma kararı almasındaki sebebin ihanet olduğu ise ABD ve dünya basınında çoktan konuşulmaya başlandı. İddialara göre; 65 yaşındaki Bill Gates eşini kendi adlarını taşıyan vakıfta çalışan Zhe Wang ile aldattı. Wang’in 2015’ten bu yana Bill ve Melinda Gates Vakfı’nda çevirmen olarak çalıştığı belirtildi.

WANG’TAN DA AÇIKLAMA GELDİ

İddialar üzerine, sosyal medya platformu Weibo’da açıklamalarda bulunan 36 yaşındaki Wang;  “Bu dedikoduların kendiliğinden kaybolup gideceğini düşündüm. Bu kadar çılgınca yayılmasını beklemiyordum. İddiaları yalanlamak için özel mesajlarla yardımcı olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu

İLGİLİ HABERLER