Birleşik Krallık’ta “Squid Game” yarışması olaylı başladı: “Savaş bölgesi gibiydi”

 Birleşik Krallık’ta “Squid Game” yarışması olaylı başladı: “Savaş bölgesi gibiydi”

Netflix, rekor kıran dizi Squid Game’den uyarlanan reality şovunun çekimleri sırasında üç kişinin tıbbi tedavi gördüğünü doğruladı.

The Guardian’da yer alan habere göre, Squid Game: The Challenge, adlı yarışmada 456 yarışmacı büyük nakit ödül için yarışıyor. Realite şovu şu anda Birleşik Krallık’taki Bedfordshire’daki eski bir RAF üssü olan Cardington Studios’ta çekiliyor.

The Sun, ilk oyun olan Red Light, Green Light’ta yarışırken stüdyodaki soğuk hava nedeniyle birden fazla kişinin tıbbi yardıma ihtiyaç duyduğunu iddia eden ismini vermeyen bir yarışmacıyla konuştu.

Yarışmacı Sun’a “Bir savaş bölgesi gibiydi” dedi: “İnsanlar sağlık görevlileri tarafından götürülüyordu ama biz bir şey söyleyemedik. Konuşursan, işin dışında kalırsın… Birinin ‘doktor’ diye bağırdığını duyabilirsin ve ekip koşarak yoluna devam eder. Çekimler arasında 30 dakika orada durduk. Bazıları sonuna kadar sürünüyordu”

Haberlerin ortaya çıkmasının ardından Netflix, üç kişinin “hafif tıbbi durumlar” nedeniyle tedavi altına alındığını söyledi.

Bir sözcü BBC’ye sağlık görevlilerinin her zaman sette olduğunu ve “tüm uygun güvenlik prosedürlerinin alındığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER