Caria Holidays

Eski Başbakan Boris Johnson, 33 saatlik mesaiyle servet kazandı

 Eski Başbakan Boris Johnson, 33 saatlik mesaiyle servet kazandı

Eski Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson’ın görevinden ayrıldıktan sonra 6 hafta içinde verdiği konuşmalarda, toplamda 33 saatlik mesaiyle 1 milyon sterlinden fazla para kazandığı aktarıldı.

Parlamentonun finansal kayıtlarına göre Johnson, 14 Ekim’de ABD’deki Sigorta Ajansları ve Brokerlar Konseyi’nin düzenlediği etkinlikte yaptığı konuşmada 276 bin 130 sterlin aldı.

9 Kasım’da yine ABD’deki yatırım bankacılığı şirketi Centerview Partners’ın etkinliğindeki konuşmasındaysa kendisine 277 bin 723 sterlin ödeme yapıldı.

Bundan bir hafta sonra Hindistan’ın gazetesi Hindustan Times’ın davetlisi olarak katıldığı konferanstaysa 261 bin 652 sterlin aldı. 

Johnson, 23 Kasım’da ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından CNN’in Portekiz’in başkenti Lizbon’daki etkinliğine de katıldı. Burada yaptığı konuşma için 215 bin 275 sterlin ödeme aldı.

BAŞBAKANLIK MAAŞINDAN YAKINIYORDU

Johnson’a yakın kaynakların ülkenin önde gelen gazetelerinden Telegraph’la paylaştığı bilgilere göre eski lider, başbakanken kendisine ödenen 157 bin 372 sterlinlik maaşla geçinemediğinden yakınıyordu.

Haberde, Johnson’un söz konusu konuşmalar için toplamda 33,5 saat harcadığı ifade edildi. Buna göre eski lider, saat başına yaklaşık 31 bin sterlin  kazandı.

İLGİLİ HABERLER