• 02/03/2024

Boris Johnson Büyük Baskı Altında!

 Boris Johnson Büyük Baskı Altında!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın eski başdanışmanı Dominic Cummings, Johnson’ın Muhafazakar Parti bağışçıları ile işbirliği yaparak, Başbakanlık Konutu’nun yenilenmesi için gizli bir ödeme aldığı ile ilgili bir iddia ortaya attı. Kendisine yöneltilen bu iddialar karşısında Boris Johnson büyük baskı altına giriyor…

Cummings; Başbakan Johnson ile iş insanı Sir James Dyson arasındaki mesajlaşmaların basına sızdırılmış olmasına dair kendisine yöneltilen iddialara kişisel blogundan yanıt verdi. Verdiği yanıtta ise; söz konusu planın “etik dışı, aptalca ve yasa dışı” olacağını belirtti. Bundan sonrasında ise Boris Johnson’ın kendisiyle bu konuşmayı noktaladığını öne sürdü.

Cummings, konuyla ilgili bildiklerini kabineden sorumlu devlet bakanı ve Seçim Komisyonuna anlatmaktan mutluluk duyacağını, ancak bilgisinin de kısıtlı olduğunu söyleyerek şimdilik durumu geçiştiriyor. Fakat eğer Cummings’in iddialarını kanıtlama şansı olursa, Boris johnson açıklama yapmak için daha büyük bir baskıya maruz kalacak. Bu konu ile ilgili İngiliz hükümeti tarafından yapılan açıklamada ise; konuttaki yenileme masraflarının bu yıl Johnson’ın kendisi tarafından karşılandığı bildirildi.

İLGİLİ HABERLER