• 14/04/2024

Boris Johnson: “Üstünü örttüğümü düşünen aklını kaçırmıştır”

 Boris Johnson: “Üstünü örttüğümü düşünen aklını kaçırmıştır”

İngiltere’deki Kovid kapanmaları döneminde Başbakanlık Ofisi’nin verdiği partilere katıldığı ortaya çıkan eski Başbakan Boris Johnson, “Kapanma dönemindeki partilerin üzerini örttüğümü düşünenler aklını kaçırmıştır” dedi.

The Guardian’da yer alan habere göre, istifasına giden süreçte Başbakanlık Ofisi’nin Kovid kapanması döneminde verdiği partilerle ilgili parlamentoya yalan söylemekle de suçlanan Johnson, hakkındaki soruşturmaya saygı duyduğunu söyledi.

ÜZERİNİ ÖRTTÜĞÜMÜ DÜŞÜNEN AKLINI KAÇIRMIŞTIR

Johnson, dün TalkTV’de katıldığı programda “Kuralları ihlal eden partilere bilinçli bir şekilde gittiğimi düşünen ya da partilerin üzerini örttüğümü düşünen aklını kaçırmıştır” dedi.

Boris Johnson’ın Kovid-19 kısıtlamalarına rağmen Başbakanlıkta düzenlenen bir partiye katıldığına dair son olarak 23 Mayıs 2022’de yeni bir fotoğraf ortaya çıkmıştı. Johnson’ı elinde içkiyle konuşma yaparken gösteren fotoğrafın çekildiği dönemde, halkın, hane halkı üyeleri dışındaki kişilerle büyük etkinliklerde bir araya gelmesi yasaktı.

İngiltere’de polis, 2020 ve 2021’de Kovid-19 kısıtlamalarının ihlal edildiği öne sürülen 12 olayla ilgili haberlerin ardından sene başında soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında Johnson’a kendi doğum günü partisine katılmaktan para cezası verilmişti.

İLGİLİ HABERLER