Boris Johnson’a Yazılan Öfke Dolu Şiir

 Boris Johnson’a Yazılan Öfke Dolu Şiir

Bugün gündem Boris Johnson’a yazılan öfke dolu şiirle çalkalanıyor. Boris Johnson’ın salgını ve pandemi sürecini ele alış şeklini irdeleyen ve öfke kusan bu şiir David Hare’in kaleminden çıktı. Aslında David Hare şiiri kendi yazmadı ama Jonathan Swift’i, Boris Johnson’a akın eden öfkeli, bıkkın bir şiir yazmaya yönlendirdi. 

Oyun yazarı olan David Hare’in okuduğu bu şiirde genel olarak; “şu anda kamusal alanda gerçekleşen muazzam ihmal” konusuna değinildiğini görüyoruz. Hare, Johnson’ın işleri mümkün olduğu kadar kötü şekilde çözmeye çalıştığını söyledi. David Hare’in bu eleştirisine yanıt olarak henüz herhangi bir yorum gelmedi. Fakat Johnson’ın bu konuda söz hakkı olduğu kesin.

Peki Boris Johnson’a öfke kusan bu şiirin içeriğinde ne gibi cümleler yer alıyor? Şiir şu şekilde başlıyor… Dokunmayın, sarılmayın, toplanmayın, şarkı söylemeyin, yan yana gelmeyin! Bu saman saçlı adam, karşılıksız öğütleri tekrarlamakla kafayı yemiş durumda. Sadece pes etme. Tanrı aşkına iletişim kur. Şaplak atan yeni medya merkezinizden… “

Pandeminin erken dönemlerinde koronavirüse yakalanan Hare, şiirde utanmaz bir şekilde kanaatkar ve kışkırtıcı olup, daha çok insanın onu bu yolda desteklemesini ve takip etmesini istiyor. Bakalım bu gerginlik dolu şiirin ardından medya ve Boris Johnson yakasında tepki ne şekilde ilerleyecek?

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir