• 18/05/2024

Bournemouth sahilinde 15 yaşındaki kıza tecavüz eden adam 6,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

 Bournemouth sahilinde 15 yaşındaki kıza tecavüz eden adam 6,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Bournemouth sahilinde 15 yaşındaki kıza tecavüz eden adam 6,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Bournemouth sahilinde yüzme bilmeyen 15 yaşındaki kız çocuğunu denizin derinliklerinden çıkardıktan sonra tecavüz eden adam, 6 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

O sırada 18 yaşında olan Gabriel Marinoaica, arkadaşlarıyla yakalamaca oynayan kızı yakalayıp kalabalık plajdan suya sürükledi. Saldırı sırasında kızın çığlık atmasını engellemek için genç kızın ağzını kapattığı belirtildi.

Bournemouth kraliyet mahkemesinde okunan mağdur etkisi beyanında kız, yaşananların rüyalarına girdiğini belirterek; “Bunu arkamda bırakmaya çalıştım ama asla yaşam deneyimlerimin, çocukluğumun bir parçası olmayacak. Eskiden plaj ve deniz aşkım vardı ama artık onu kaybettim. Artık suda kendimi çok güvensiz hissediyorum. İçimi korkuyla dolduruyor. Sık sık uyumakta zorluk çekiyorum ve onu kabuslarımda görüyorum.”

Kendi rızasıyla seks yaptığını iddia etti

Şu anda 20 yaşında olan Marinoaica, kendisinin ve kızın rızasıyla seks yaptığını iddia etti ancak tecavüz ve üç cinsel saldırı suçlamasından suçlu bulundu.

Yargıç: “Ona ömür boyu zarar verdin”

Yargıç Susan Evans KC, Marinoaica’nın “saldırgan davranışlar” sergilediğini belirterek; “Etrafta birçok insan varken bu, güpegündüz yapılan küstahça bir eylemdi. Plaj güvenli bir yer olmalı ve gençlerin tecavüze veya cinsel saldırıya uğrama korkusu olmadan gitmesi gereken bir yer olmalı ve siz böyle bir kamusal alana halkın güvenini sarstınız. Ona ömür boyu zarar verdin. 15 yaşında olduğundan ve yüzemediğinden ve bulunduğu derinlikten çıkarıldığı için özellikle savunmasızdı” dedi.

Hakim, Marinoaica’nın suçu işlediği sırada 18 yaşında olmasının, onun “gençliğini ve olgunlaşmamışlığını yansıtmak” amacıyla cezasını “önemli ölçüde azaltmak” zorunda olduğu anlamına geldiğini ekledi.

West Midlands Walsall’dan Marinoaica, saldırıyı gerçekleştirdiği Temmuz 2021’de annesi, babası, küçük erkek kardeşi ve bir arkadaşıyla birlikte sahildeydi.

İLGİLİ HABERLER