Brighton’da Filistin’e destek gösterisi

 Brighton’da Filistin’e destek gösterisi

Brighton’da Filistin’e destek gösterisi

İngiltere’nin güneyindeki Brighton kentinde, Filistin Dayanışma Kampanyası grubunun çağrısıyla toplanan halk, Filistin’e destek gösterisi yaptı.

Filistin Dayanışma Kampanyası grubunun çağrısıyla kentin tarihi saat kulesi önünde toplanan halk, Filistin’e destek sloganları ile İsrail’in Filistinlilere yönelik uygulamalarını protesto eden sloganlar attı.

İsmini vermek istemeyen bir Filistinli kadın, meydanda toplanan eylemcilere hitabında, sesini duyurma şansı olmayan Filistinliler adına konuştuğunu belirterek, “Ailemin nesiller boyunca konuşmasına izin verilmedi. Bu gösterilere ne zaman gelsem büyükannem ağlıyor ve en azından birimizin konuşabileceğini söylüyor.” dedi.

Filistinli kadın, ailesinin 1948’de Filistin’den Ürdün ve Lübnan’a göç etmek zorunda kaldığını, hayattayken Filistin’in özgürlüğünü görmek istediğini kaydetti.

Göstericilerden Russell Johns, insanların Gazze ve Batı Şeria’da yaşananları öğrenmesi için çalıştıklarını kaydederek bazı medya kuruluşlarında Filistinlilerle ilgili yanlış bilgilendirmeler olduğunu söyledi.

Filistinlilerin onlarca yıldır maruz kaldıkları baskıya karşı direndiğini vurgulayan Johns, batılı hükümetleri ise İsrail’i kendisini savunduğu için desteklerken aynı açıklamayı Filistin için yapmamaları nedeniyle eleştirdi.

İLGİLİ HABERLER