• 13/04/2024

Bristol’da bir evde üç çocuğun ölü bulunmasının ardından bir kişi tutuklandı

 Bristol’da bir evde üç çocuğun ölü bulunmasının ardından bir kişi tutuklandı

Bristol’de bir evde üç çocuğun ölü bulunmasının ardından bir kişi tutuklandı

Bristol’da bir evde üç çocuğun ölü bulunmasının ardından bir kadın cinayet şüphesiyle tutuklandı.

Avon ve Somerset Polisi bu keşfi, memurların saat 00:40 civarında Sea Mills’deki Blaise Walk’ta bir sosyal yardım çağrısı sırasında yaptı.

Emniyetten yapılan açıklamada, küçük çocukların olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Tutuklanan 42 yaşındaki kadın, hastanede polis gözetiminde tutuluyor.

Polis teşkilatı, Bağımsız Polis Davranış Bürosu’nun (IOPC) “polisle önceden temasa geçilmesi” nedeniyle bilgilendirildiğini söyledi.

Baş Müfettiş Vicks Hayward-Melen konuyla ilgili olarak; “Bu, üç çocuğun ne yazık ki öldüğü son derece trajik ve yürek parçalayıcı bir olay. Çocukların yakınlarına en içten başsağlığı dileklerimi iletiyorum ve aile irtibat birimimiz aracılığıyla onlara destek sağlanmasını sağlayacağız. Bunun münferit bir olay olduğuna ve daha geniş toplum için başka bir risk olmadığına inanıyoruz” dedi.

IOPC, olayın Avon ve Somerset Polisi tarafından kendisine bildirildiğini ve polisin bu ayın başlarında önceden polisle iletişime geçtiğini söyledi.

Bir sözcü ise olayla ilgili olarak: “Önceki temas hakkında daha fazla bilgi içeren bir kağıt yönlendirme talep ettik ve bunu aldıktan sonra, bizden daha fazla işlem yapılması gerekip gerekmediğini belirlemek için bunu değerlendireceğiz” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER