Caria Holidays

Britanya’da vegan polisler güvenlik sorunu oldu

 Britanya’da vegan polisler güvenlik sorunu oldu

Britanya’da eski içişleri bakanı Priti Patel’in de doğruladığı bir emniyet raporundaki veriler dikkat çekti.

Daily Telegraph’ta yayınlanan rapora göre vegan, pagan ve trans haklarına dair kampanya yürüten 200’den fazla polis ağı tespit edildi.

Bu polislerin, meslektaşlarının olaylara müdahalesi sırasında dikkat dağıttığı ve işlerin yürümesini zorlaştırdığı belirtildi. Hükümete yakın düşünce kuruluşu Policy Exchange tarafından hazırlanan rapor, polislik görevinde bulunanlar için kabul edilebilir siyasi tarafsızlık sınırlarının aşıldığına dikkat çekiyor.

EN KÖTÜ PERFORMANS

Eski bakan Patel de marjinal ağlarda aktif olan polislerin siyaset ve emniyet arasındaki çizgiyi bulanıklaştırdığını, milli güvenlik sorunu yarattığını belirtti. Ülkedeki emniyet içi personel ağları 2010’dan bu yana yüzde 83 arttı.

“PERSONEL AĞLARI ÇİZGİYİ AŞIYOR”

‘Vegan Ağı’nın yer aldığı Cleveland Emniyeti, 2022’de ülkenin en kötü performansını sergileyen kolluk birimi oldu. West Yorkshire Emniyeti’ndeki ‘Yeşil Ağ’, politika ve ulusal pagan birliği için lobi faaliyeti yürütüyor. Patel, “Bu personel ağları sıklıkla çizgiyi aşıyor. Bu durum, polislik, halkımız ve demokrasimiz için hiç iyi olmaz” dedi.

İLGİLİ HABERLER