• 20/05/2024

Britanyalı Kıbrıslı Türkler’den ayrımcılığa karşı 2. bayrak protestosu

 Britanyalı Kıbrıslı Türkler’den ayrımcılığa karşı 2. bayrak protestosu

Ngiltere’deki Kıbrıslı Türkler, 3 Mart Perşembe günü Waltham Forest Belediye Binası (E17 4JF) önünde Belediye Meclisi Lideri Grace Williams’ı “ayrımcılık” ve “ırksal” olarak Britanyalı Kıbrıs Türk toplumuna hakaretini protesto etmek amacı ile ikinci protestoyu düzenleyecek.

Protesto, Belediye Meclisi Lideri Cllr Williams’ın 15 Kasım’da Waltham Forest Belediye Binası dışında onaylanmış bir törenin ardından KKTC bayrağını kaldırtarak Britanyalı Kıbrıs Türk topluluğu hedef alma kararına odaklanıyor.

Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi Birleşik Krallık CTCA başkanı Ayşe Osman, “Yaklaşık 3100 kişi Belediye Meclis Liderinin davranışını kınayan bir dilekçe imzaladı ve yüzlerce kişi şikayet etmek için Waltham Forest Belediyesine yazdı, ancak ne Cllr Grace Williams ne de Waltham Forest Belediye Meclisi,

Belediye meclisinin saygısız, aşağılayıcı ve kabul edilemez davranışları nedeniyle belediye meclisine karşı 2. protesto Waltham Forest Town Hall’da 3 Mart 2022 tarihinde 18:00 – 20:30 saatleri arasında yapılacak.

İLGİLİ HABERLER