Brüksel’de iki kişiyi öldüren şahıs, polis tarafından vuruldu

 Brüksel’de iki kişiyi öldüren şahıs, polis tarafından vuruldu

Brüksel’de iki kişiyi öldüren şahıs, polis tarafından vuruldu

Belçika’nın başkenti Brüksel’de iki kişiyi öldüren şüpheli, polis tarafından vuruldu. Saldırganın hayatta olup olmadığıyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Dün akşam Belçika’nın başkenti Brüksel’de, kent merkezinde EURO 2024 Elemeleri kapsamında Belçika ve İsveç milli takımları arasındaki müsabakanın oynandığı stadyuma 5 kilometre mesafede rastgele ateş açarak 2 İsveçliyi öldüren şüphelinin kimliği belli oldu. Tunus asıllı olduğu öğrenilen saldırgan polis tarafından vuruldu. Haberi Belçika İçişleri Bakanı Annelies Verlinden duyurdu. Saldırganın hayatta olup olmadığıyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

KULLANDIĞI SİLAHLA YAKALANDI

Basında yer alan bilgilere göre, zanlı, Verboekhoven Meydanı civarında bir kafede görüldü ve kullandığı silahla yakalandı.

Saldırıdan sonra ilan edilen en yüksek seviyeli kod uyarınca tüm güvenlik güçlerinin teyakkuz hali sürerken, İsveçli diplomatlar başta olmak üzere potansiyel tehdit altındaki kişilere yönelik gözetim artırıldı.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Belçika savcılık sözcüsü Eric Van Duyse, polisin tutuklama sırasında ateş açtığını söyledi. Bu sabah erken saatlerde saldırı mahalline yakın bir evde arama yapıldı ancak zanlı bulunamadı.

İLGİLİ HABERLER