Caria Holidays

‘Bu hafta herhangi bir Covid-19 kısıtlaması duyurmayacağız’

 ‘Bu hafta herhangi bir Covid-19 kısıtlaması duyurmayacağız’

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, hükümetin bu hafta Noel sonrası için herhangi bir COVID kısıtlaması açıklamayı planlamadığını doğruladı.

İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’da gelecek hafta uygulanmaya başlayacak Covid-19 kısıtlamaları sonrası gözler İngiltere hükümetine çevrilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Sajid Javid, “Noel’den önce herhangi bir kısıtlamaya gerek olmadığı konusunda netiz, ancak elbette durumu inceleme altında tutacağız” dedi.

“BU HAFTA BAŞKA DUYURU YOK”

İngiltere için Noel sonrası herhangi bir kısıtlama olup olmayacağı sorulduğunda, “Bu hafta başka bir duyuru planlamıyoruz” dedi.

Javid, insanların “Noel’lerini aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte geçirmeleri gerektiğini”, ancak “elbette temkinli olmaları gerektiğini” de sözlerine ekledi.

“DURUMU İNCELEMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Durumu inceleme altında tutacağız” diyen Javid, “Bu yeni verilerden yaptığımız gibi her zaman daha fazlasını öğreniyoruz. Bu verileri analiz etmeye devam edeceğiz ve daha fazla bir şey yapmamız gerekirse yapacağız, ancak Noel’den önce başka bir şey olmayacak.”

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı’ndan (UKHSA) Omicron varyantının ciddiyetine ilişkin yeni veriler bugün yayınlanacak.

İLGİLİ HABERLER