Çöpe atılan Kuzey Kıbrıs bayrağının fotosu ortaya çıktı

 Çöpe atılan Kuzey Kıbrıs bayrağının fotosu ortaya çıktı

Kıbrıslı Türkler’in yoğun bir şekilde yaşadığı Waltham Forest’ta Belediye Meclis’i üyeliği yapan Kıbrıs Türk kökenli Halil Nick Halebi, eşi İlkay İsa ve oğlu Justin Halebi’nin girişimiyle, 15 Kasım’da KKTC’nin 38. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle belediye binasının önündeki göndere gerekli izinler alınarak KKTC bayrağı çekilmişti.

ÇÖPE ATILDIĞI İDDİA EDİLDİ

Ancak Waltham Forest Belediye Başkanı Grace Willams, bir günlüğüne alınan bayrak çekme iznini hiçe sayarak, Kıbrıslı Rumlar’ın şikâyeti üzerine, KKTC bayrağını birkaç saat içinde saygısızca indirdiği ve bayrağın çöpe atıldığı belirtilmişti.

YÜZLERCE KİŞİ PROTESTO ETTİ

Bu hareket sonrası Başkent Londra’daki Waltham Forest Belediye binası önünde toplanan çok sayıda Kıbrıs Türkü, ellerinde KKTC ve Türk bayraklarıyla “Adalet istiyoruz”, “Elinizi bayrağımızdan çekin, kimliğimizden çekin”, “Biz varız. Kıbrıs Türküyüz”, “Irkçılığa hayır” sloganları attı. Gösteriye katılan Kıbrıs Türkleri, Belediye Başkanı Williams’ın da istifasını talep etti.

O FOTO ORTAYA ÇIKTI

Çöpe atıldığı belirtilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağına ait oldupu belirtilen bu foto ise protestoların haklılığını ortaya koydu.

İLGİLİ HABERLER