Cornwall’daki aileler satamadıkları evlerde mahsur kaldı

 Cornwall’daki aileler satamadıkları evlerde mahsur kaldı

BBC

İngiltere Cornwall’daki aileler, geliştiricinin mülklerinin mülkiyetini denizaşırı bir firmaya satması nedeniyle “Mortgage çıkmayan evlerde” mahsur kaldılar.

Hayle’deki Pentowan Gardens’taki 70 ev, 2007 yılında uygun fiyatlı bir ortak mülkiyet planı olarak inşa edildi. Ev sahipleri, mülkün Britanya Virjin Adaları’ndaki bir firmaya satışının, satmaya kalkışmaları halinde ipotek başvurularını sekteye uğratacağını söyledi.

Cornwall Belediyesi mülk sahibiyle görüşmelerde bulunarak. “Giderek zorlaşan bu mali dönemde” mülkiyet haklarını satın alamadığını bildirdi.

Bölge sakinleri, mülkün mülkiyeti Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir sağlayıcıya iade edilene kadar, planlama yasalarının Mortgage şirketlerinin satışa yeşil ışık yakmayacağı anlamına geldiğini savunuyor.

Cornwall Belediyesi, mülkün inşaatçılarının 2007 yılında mülkü inşa etmek için kendilerine ilk başvurduklarında bu talebin reddedildiğini, ancak planlama müfettişliği tarafından reddedildiklerini açıkladı.

Belgeler, inşaatın ardından geliştiricilerin THF Limited’in mülkiyetini ABD’deki bir araç yatırım şirketine sattığını, onun da daha sonra İngiliz Virgin Adaları merkezli bir şirkete sattığını gösteriyor.

‘Hayal kırıklıkları’

Aileler, piyasayı borç verenlere açmak amacıyla mülkiyet haklarını satın almak için Cornwall Belediyesi’ne başvurdu.

Cornwall Belediyesi şunları bildirdi: “Sakinlerin Pentowan Bahçeleri’ndeki konumlarıyla ilgili hayal kırıklıklarını anlıyoruz. Evler, Cornwall Konseyi’nin tavsiyesi dışında Planlama Müfettişliği tarafından onaylandı ve özel mülkiyetteki arazi üzerinde “hiçbir kontrolümüz” yok.

İLGİLİ HABERLER